Kanāla gaisa adiabātiskie mitrinātāji un dzesētāji

 

Centralizēto ventilācijas iekārtu gaisa adiabātiskie mitrinātāji un dzesētāji.

 

Mitrinātājs Dzesētājs Abas sistēmas

 

Ēkas, kas aprīkotas ar centralizēto ventilācijas sistēmu, ziemas periodā saskaras ar samzinātu mitruma daudzumu telpās. Aukstos gadalaikos, kad apkures sistēma sāk susināt iekštelpu klimatu gaisa relatīvais mitrums bieži var pazemināties zem 40% relatībā mitruma (RH). Pie šāda relatīvā mitruma gaiss centīsies palielināt mitruma daudzumu no jebkura pieejamā avota. Tas ietver mūsu ķermeņus, materiālus piemēram koks un tekstils, mūsu mājdzīvniekus, un pat mājas konstrukcijas. Šāds mitruma līmenis neliks mums justies izslāpušam bet var radīt nopietnu ietekmi uz mūsu veselību.

Slimības - Respiratoro vīrusu izplatība, tāda kā gripa, ir krietni samazināta, ja mitruma līmenis ir virs 40%RH. Arī deguna un kakla gļotāda ir mūsu dabīgā aizsardzība pret respiratoriem piesārņojumiem. Kad gļotāda izkalst mūsu imūnsistēma novājinās.

Āda un mati – Sauss gaiss padara ādu sausāku un vieglāk plaisājošu, īpaši uz rokām, un var būt par matu galu sašķelšanās iemeslu.

Koks – Grīdas, mēbeles un citi koka priekšmeti var ciest no sausā gaisa un manīt savas dimensijas un tādējādi saplaisājot.

Putekļi – Mitrums piesaista putekļus un nodrošina to izvadīšanu no telpām, tātad jo gaiss ir sausāks, jo putekļu izplatība ir lielāka.

Mājdzīvnieki – Suņi un kaķi cieš no sausā gaisa tieši tāpat kā cilvēki, bet mājdzīvnieki no tropiskām valstīm, kā piemēram papagaiļi, var palikt ļoti slimi.

 

Lietas kas Jums būtu jāzina par mitrumu mājās

 • Logu atvēršana nepalīdz, jo auksts gaiss sartur ļoti maz mitruma. Kad tas ienāk mājā un uzsilsts tā relatīvais mitrums paliek ļoti mazs.

 • Vislabākais mitruma līmenis cilvēka veselībai un komfortam is no 40% līdz 60%RH.

 • Jūs varat kontrolēt mitruma līmeni istabās, tā pat kā pakuri.

 • Ieelpojot sausu gaisu padara daudz grūtāku skābekļa ieelpošan un tā novadīšanu asinsvadu sistēmā. Nogurums un samazināta koncentrēšanās ir simtomi ko izraisa samazināta skābekļa pieplūde.

 • Mitruma līmenis virs 40%RH dabīgi izkliedē elektrostatisko uzkrāšanos.

 

  Jums ir nepieciešams mitrinātājs, ja Jūs ciešat no:

  • Zvīņaina, raupja un saplaisājusi āda

  • Elektrostatiskie triecieni

  • Priekšlaicīga diskomforta sajūta lēcām

  • Augsts gaisa putekļu daudzums

  • Sašķēlti matu gali, blāvi un grūti skārtojami mati

  • Regulāras kakla sāpes, galvassāpes un nogurušas acis

  • Plaisas koka mēbelēs un grīdā

   

  Citāts no Dr. med. Walter Hugentobler

  "Kā ārsts es sausā iekštelpu gaisa mitrināšanu. Papildus mitrināšana samazina saaukstēšanās un gripas riskus mājās. Jaunākie zinātniskie pētījumi apstiprina to, kas bija zināms gadu desmitiem: mitrums aptuveni 50 procentiem ir patīkams cilvēkiem, bet nāvējošs, gripas un saaugstēšanās vīrusiem!”

  https://www.youtube.com/watch?v=yQ13zLb32H4

   

   

  Risinājums, ja nav izveidota ventilācijas sistēma, bet ir nepieciešams mitrunāt un dzesēt telpā esošo gaisu (HomEvap Direct).

   

   

   

   

  HomEvap Direct koplekts sastāv no 3 komponentēm:

   

  1) HomEvap mitrinātājs – EPP korpusā ar diviem D200 pieslēgumiem ar mitrināšanas moduli. Elektrības pieslēgums, pieslēgums pie sensora, pieslēgums pie ventilatorā bloka, pieslēgums pie ūdens padeves un pieslēgums pie kanalizācijas.

  2) Ventilatora bloks – EPP korpusā ievietots ventilators ar diviem D200 pieslēgumiem. Iekārtas apakšā ir kabelis lai savienotu ventilatora bloku ar mitrinātāju.

  3) Vadības panelis - vadības panelis ar integrētu mitruma un temperatūras sensoru.