Zehnder ventilācijas un dzesēšanas iekārtas

 

https://www.youtube.com/watch?v=2QwPkfx1gpE

Zehnder grupas vēsture iestiepjas tālajā 1889.gada Vācijā, kur divi uzņēmīgi brāļi par spīti tā laika grūtajiem dzīves apstākļiem, nolēma savām ģimenēm naudu pelnīt ar pašveidota biznesa, nevis algota darba palīdzību. Izdzīvojot divus Pasaules karus un pārprofilējoties, Zehnder jau kopš 1930.gada stabili darbojas māju siltumavotu ražošanas jomā. 1959.gadā no maza brāļu veidota uzņēmuma, šīs ģimenes trešās paaudzes mantinieki izveidoja akciju sabiedrību "Zehnder". Jaunās paaudzes Zehnder uzņēmuma vadītāji bija cieši nolēmuši iekarot plašākus tirgus - arī ārvalstīs un jau 1963.gada rudenī Zehnder produkcija bija plaši pieprasīta visā Vācijā, bet 1970.gadā jau Šveicē, kur arī tika atvērta galvenā ražotne. Savukārt 1972.gadā tā jau ir Francija, kuras tirgus tiek iekarots un arī šeit tiek atvērta sava ražotne. Šajā laikā galvenie ražotie produkti ir Zehnder patentētie radiatori. 1972.gadā Zehnder grupa ir paplašinājusi savu sortimentu līdz konvektoriem un siltuma paneļiem. Laikā no 1973.līdz 1980.gadam Zehnder uzņēmums apvienojās ar citu lielu radiatoru ražotāju Vācijā, kā arī paplašināja ražojamo produktu klāstu un sāka ražot dažādus mērinstrumentus un ierīces.

1980.gadā Zehnder nāk klajā ar dvieļu žāvēšanas radiatoriem. Bet 1988.gadā, kad par uzņēmuma  vadītāju kļūst 4.paaudzes Zehnder ģimenes loceklis, Zehnder nopērk savu konkurentu "Runtal", kuram piederēja franšīzes daudzos ārvalstu tirgos - ASV, Itālija, Spānija un Īrija. 80-o gadu beigās Zehnder grupa dominē pār trešdaļu Eiropas tirgu.

1994.gadā Zehnder grupa nopērk Francijas tirgus līderi īpašu radiatoru ražošanā "Acova" uzņēmumu.

2001.gadā Zehnder grupa pievēršas komforta ventilācijas ražošanai un nopērk holandiešu-beļģu uzņēmumu "J.E. StorkAir", tādējādi būtiski paplašinot savu darbības jomu.

2003.-2004.gadā Zehnder atver progresīvāko Eiropā hromēšanas rūpnīcu Polijā, kā arī Šveices pilsētā, Gränichen, tiek atvērta Zehnder ražotne ar paaugstinātu energoefektivitātes un CO2 konceptu.

2006.gadā Zehnder paplašina savu darbību ASV un Ķīnā. Savukārt 2007.-2008.gadā iegādājoties filtru ražošanas uzņēmumu "Freshman AB/SE", Zehnder paplašina savu ražošanas produkciju arī šajā jomā.

2009.gadā apvienošanās ar energoefektivitātes un pasīvo māju filozofijas līderi un energoefektīvāko ventilācijas iekārtu ražotāju Eiropā "PAUL Wärmerückgewinnung", ir kā loģisks nākamais Zehnder grupas attīstības solis.

2010.gadā Zehnder pārņem ķīniešu uzņēmumu "Shanghai Nather Air Tech Co.Ltd.", kas ir tirgus līderis energoefektīvu risinājumu (ventilatori, siltummaiņi) ražotājs Ķīnā.

2011.gadā Zehnder grupa iegādājas Itālijas vadošo izstarojošo sildīšanas un dzesēšanas iekārtu ražotāju "Nest Italia Srl".

Visbeidzot 2012.gadā Zehnder grupa iegādājas turku vannas istabu radiatoru lielražotāju SANPAN.

Šie visi ir būtiski soļi ar kuriem Zehnder grupa ir nostiprinājusi savas pozīcijas radiatoru, ventilācijas iekārtu un energoefektvitātes koncepciju atbalstošu ierīču ražošanā.

Galvenā devīze:

Mūsu galvenais darbības fokuss ir virzīts uz visatraktīvāko energoefektīva, veselīga un komfortabla iekštelpa klimata risinājumu radīšanu un nodrošināšanu gala patērētājiem.