Sherpa® savienojumi

Apraksts

SHERPA Koncepcija 

 

Vienalga vai mēbelēm, iekštelpu interjeram, ziemas dārziem, balkoniem un kāpņu telpām vai arī koka karkasu ēku būvniecībai: ar SHERTA® vienkārši un ātri montējamiem sistēmu savienojumiem var paaugstināt ražošanas kvalitāti un būtiski samazināt montāžai nepieciešamo laiku. Plašais produktu piedāvājums ir piemmērots dažādiem pielietojumu mērķiem un nodrošina drošu un garantētu slodzes izturību.

Panākumi koka karkasu būvniecībā
Sākotnējais SHERPA – koncepcijas mērķis bija un joprojeām ir  koka karkasu būvniecību padarīt efektīvāku, racionālāku un attiecīgi arī konkurētspējīgāku.
Pateicoties dažādos institūtos pārbaudītajām un Vācijas Būvniecības Tehnoloģiju Institūtā sertificētām SHERPA – ontāžas un savienojumu tehnoloģijām, koka karkasu savienojumus šobrīd iespējams izveidot ļoti stiprus un galvenais drošus. 

 

Tehnoloģija

Tehniski nobriedušie SHERPA – savienojumi sastāv no divām alumīniju daļām, kas to savienojumu efekta rezultātā izveido ārkārtīgi drošu stiprinājumu. Papildus slodzes izturībai taisnā un šķērsvirzienā SHERPA savienojumi ir ļoti stabili arī attiecībā zu vilkšanas un uzspiediena pārbaudījumiem visās trijās telpiskajās asīs.

 

Pētniecība

„Šī brīža prasība modernajā koka karkasu būvniecībā  ir racionāla un efektīva būvniecības tehnoloģija“, ir pārliecināti vadošie eksperti koka karkasa ēku būvniecībā. Kokmateriāla izmantošanu un attiecīgi koka karkasa ēku būvniecību attīstīt iespējams tikai izmantojot efektīvas savienojumu tehnoloģijas. Nākotnē īpašu nozīmi šajā nozarē iegūs dažādas skrūves, līmes un inovatīvas savienojumu koncepcijas.

Pēc daudziem pētniecības gadiem un darbiem pie produktu attīstības, sadarbojoties uzņēmumu Vinzenz Harrer GmbH komandai ar Vācijas pilsētas Granz Tehniskās Universitātes uzņēmumu holzbau.forschungs GmbH, ir izdevies paplašināt SHERPA – produktu plāstu ar smago nastu savienojumiem. Kopš 2010.gada tirgū pieejami SHERPA – savienojumi nesošajām konstrukcijām ar celtspēju līdz pat 280 kN.

Ar šo paplašināšanos ir idevies patentēto un daudzu gadu garumā pārbaudīto SHERPA sortimentu iekļaut jaunā pakalpojumu sfērā. Pasaulē lielākā savienojumu produktu - ģimene tagad nosedz slodzes no 5 līdz 280 kN. Ar efektīvajām koka savienojumu sistēmām, mēs piedāvājam tādu savienojumu-koncepciju, kas koka karkasu konstrukcijas padara konkurētspējīgas gan ar metāla, gan betona nesošajām konstrukcijām.

 

Konkurētspējas priekšrocības

Ar SHERPA-koka savienojumu tehnoloģiju, pateicoties procesa standartizācijai, iespējams izstrādāt efektīvus un attiecīgi arī konkurētspējīgus koka konstrukciju savienojumus. Efektivitātes paaugstināšana sākas jau plānošanas procesā un turpinās sagatavošanas vai jau montāžas procesos. Procesa optimizācijas noslēgumā, izstrādātie savienojumipieļauj to vienkāršu nomaiņu, kas ļauj efektīvi pabeigt ēkas balsta sistēmu.

 

Uzņēmums

Kopš 1995.gada uzņēmums Vinzenz Harrer GmbH nodarbojas ar inovatīviem risinājumiem koka ēku būvniecībā. Sākumā kā klasisks koka karkasa ēku būvniecības uzņēmums vienmēr meklēja jaunus veidus kā uzlabot koka māju būvniecību. Pasīvās mājas, daudzstāvu dzīvojamās ēkas un lielu elementu sagataves bija Stīrijas Frohnleitenes uzņēmumm pastāvīgajā dienas kārtībā. Paralēli uzņēmums, tos produktus, kurus izmantoja pats un atzina par labiem esam, sāka pārdot vairumā. 2006.gadā koka ēku būvniecības uzņēmums tika nodots citam saistītam uzņēmumam, kurš savu darbību fokusēja zu vairumtirdzniecību, pētniecību un inovatīvu sistēmu risinājumu attīstību.

Šodien uzņēmums Vinzenz Harrer GmbH izstrādā un tirgo galvenokārt siltumizolācijas risinājumus, jumtu un fasāžu membrānas, hidroziolācijas risinājumus, kā arī piestiprināšanas tehnoloģijas.

2005.gadā kādas koka karkasa ēkas būvniecības laikā izstrādātā SHERPA- koka savienojumu – koncepcija turpmākajos gados tika nepārtraukti attīstīta un ar jaunāko XL/DXL- savienojumu izstrādājumu šobrīd ir sasniegusi tās līdzšinējo attīstības virsotni. 

 

 

Prezentācija (Angļu)

Rokas grāmata - Fizika (Angļu val.)

Stiprinājumu aprēķinu programma